Състезателят на ШК „Орловец 1997“ - Габрово Йоан Велчев отново се завърна с медал от шахматен турнир в София. Без нито една загуба, с 4 победи и 3 ремита от 7 партии, Йоан заслужено зае второ място и спечели сребърен медал във възрастовата група на 10-годишните. Йоан се нареди четвърти в генералното класиране от 85 състезатели от цялата страна. Турнирът се проведе на 1 май в столицата и беше организиран от Детски образователен център Елит, ШК Елит, ШК ЦСКА, ШК Ан Пасан, ШК Славия, ШК Шах XXI, ШК Левски, със съдействието на Българската федерация по шах.

Тази година Йоан завършва втори турнир без нито една загуба. Първият беше през февруари в гр. Казанлък за Купа "Васил Левски".

Достойно представяне и за друг състезател на ШК „Орловец 1997“ през изминалия уикенд - 11-годишният Михаил Панайотов премери сили в смесен турнир с възрастни и деца във Втори открит шахматен турнир Арена Арда – Крумовград, в който участваха представители на 7 държави. Михаил спечели 3 точки от 6 партии и се нареди четвърти във възрастовата група на 12-годишните, повишавайки индивидуалния си коефициент с 28 точки по класически шахмат и 58 точки в дисциплината блиц.

Общински съвет Габрово прие промяна в Наредбата за определянето и администрирането на местните такси и цени на услуги