С великолепна игра на Слав Колев, отборът на „Чардафон“ (Габрово) взе 10 победа от началото на първенството в мъжката „А“ РХГ. В среща от 12-я кръг на шампионата Радо Иванов и съотборниците му се наложиха в зала „Орловец“ над състава на „Левски“ от град Левски с 34:26.

Гостите отбелязаха първото попадение в срещата, чрез Андриан Димитров, но след това Слав Колев буквално затвори вратата си и до 19-та минута топката само още два пъти се оплете в мрежата зад него.

Съотборниците му се възползваха и дръпнаха в резултата с 9:3. Разликата от шест гола се запази до почивката, която дойде при 16:10. В средата на втората част хандбалистите от „Левски“ намалиха пасива до 3 гола при 24:21, но „Чардафон“ бързо отвърнаха на удара и последва серия от четири попадения във вратата на гостите.

Почти през половината игрово време на втората част габровският тим беше в намален състав, заради двуминутни наказания. Девет минути преди края на играта за трето такова отстраняване с червен картон напусна играещият треньор на „Чардафон“ Христо Йорданов. Това обаче не смути домакините. В минутите до края габровският отбор успя да увеличи разликата в своя полза, до крайното 34:26.

Димитър Петков отново беше най-резултатен за победата на „Чардафон“ с 8 точни попадения. Капитанът Радослав Иванов отбеляза 7 гола, а Евлоги Вълчанов добави 5. Слав Колев се отчете с над 15 спасявания и два отразени седемметрови наказателни удара. За „Левски“ Андриан Димитров реализира 8 гола, а Тихомир Кирилов вкара 7.

След 10-та си победа за сезона, „Чардафон“ вече е с актив от 20 точки и остава твърдо на второ място във временното класиране. По програма в следващия кръг габровският тим трябва да приеме лидера „Локомотив“ (Варна). Мачът обаче е отложен и ще се играе на 2 април. Така следващият двубой на „Чардафон“ ще бъде на 4 март срещу НСА (София), отново в зала „Орловец“.