Женският тим на хандбален клуб „Бъки“ започна втория полусезон в „А“ РХГ с победи. В среща от 7-я кръг на първенството, Силвия Атанасова и съотборничките й надиграха убедително в зала „Орловец“ състава на „Шумен 98“.

„Бъки“ поведе още в началото с 4:0 и 8:2, а в средата на първото полувреме разликата достигна до 9 гола, при 14:5. На почивката резултатът беше 17:9. Втората част започна с пет поредни попадения във вратата на „Шумен 98“ и авансът на домакините стигна 13 гола. Габровските хандбалистки намалиха оборотите и в минутите до края повече игрово време получиха по-малките състезателки в състава. Възпитаничките на Николай Николов успяха да намалят разликата, но не им стигна да победят отбора на „Бъки”. Крайният резултат остана 33:24 в полза на габровките.

Йоана Костова беше най-резултатна за „Бъки“ със 7 гола за успеха. Силвия Атанасова, Лидия Ковачева и Емилия Самуилова вкараха по 4. За „Шумен 98“ 10 гола отбеляза Габриела Христова, 6 добави Даниела Христова.

„Бъки“ остава единственият отбор в първенството без загуба до момента. В неделя габровският отбор записа втора победа в рамките на 24 часа и отново оглави еднолично класирането в „А“ републиканската хандбална група. В отложен мач от 6-я кръг на първенството те надиграха гостуващия „Ники спорт“ (Сливница) с 36:19. Така ХК „Бъки“ запази стопроцентовия си актив от победи от началото на първенството и излезе на две точки пред „Свиленград ПУ“ и на четири пред шампиона „Етър 64“.

Двубоят не беше особено атрактивен и премина в бавно темпо. До почивката габровските хандбалистки натрупаха аванс от 10 гола – 17:7, а през втората част разликата достигна до 18, при 30:12. Ще се запомнят петте спасени седемметрови наказателни удара от вратарките на габровския тим през първата част – два от Ивон Дюлгерова и три от Селин Тахир. Двете имаха и други добри изяви в срещата.

Лидерката на „Бъки“ Лидия Ковачева отбеляза 11 гола, четири от които с откраднати топки и успешно реализирани контраатаки в първите 3 минути на втората част. Така Лидия увеличи актива си на 58 гола от началото на сезона и води убедително в листата на голмайсторките.

Цанка Пенева не се появи на терена срещу „Ники спорт“, но всички останали момичета в състава получиха възможност за изява. Ива Георгиева и Рени Еремиева не успяха да се разпишат във вратата на тима от Сливница. Втора по резултатност в отбора беше Надежда Димитрова, която реализира 5 гола. С 4 гола завърши Силвия Атанасова, по 3 отбелязаха Виктория Христова, Мадлен Тодорова и Емилия Самуилова. За „Ники спорт“ по 5 попадения реализираха Гергана Грозданова и Любомира Радоева.

В осмия кръг „Бъки“ ще гостува на „Поморие“. Мачът е следващата събота, 18 февруари. Повече информация може да видите на сайта на Общински спортни имоти.

Състезатели на КСО „Узана” представят България на световно и европейско първенство по ски ориентиране