21 отбора участват в XXVI-то издание на традиционния зимен турнир по футбол на малки врати за Купата на Община Габрово. Надпреварата стартира на 8 януари в спортна зала „Орловец“. В първата фаза тимовете бяха разпределени в пет групи – четири с по четири отбора и една с пет. След завъртането в групите отпадат отборите заели последни места, а останалите 16 тима отиват на осминафиналите. Какво е класирането досега?

В единствената група с 5 отбора – група I, втора победа постигнаха „Класиците“. В динамичен и отворен мач срещу „Карата ауто“, Мартин Костадинов и съотборниците му се наложиха с 2:1. „Класиците“ излязоха на втора позиция в класирането с актив от 6 точки, с колкото е и лидерът в групата „Делта гард“. „Гардовете“ обаче са с мач по-малко. „Копакабана“ и „Карата ауто“ заемат трето и четвърто място с по 3 точки, а без спечелена точка до тук е съставът на „Черните орли“.

Приключи надпреварата в предварителна група II. На първо и второ място непобедени завършиха отборите на „Виктория“ и „Империя“. При последното завъртане в групата двата състава се изправиха в директен двубой за челната позиция, но не успяха да излъчат победител. В последния двубой от групата „Община Габрово“ и „Паралел“ трябваше да определят третия осминафиналист. Мачът тръгна отлично за „Община Габрово“, след гол почти от центъра на Деян Денчев във втората минута и попадение на Димитър Недялков в 5-та. След почивката символичните домакини на турнира реализираха и трето попадение чрез Цветан Маринов, а силите на „Паралел“ стигнаха само за почетен гол две минути преди края, дело на Станислав Димов. Като първенец в групата завърши отборът на „Виктория“ със 7 точки, колкото събра и „Империя“, но с по-добра голова разлика. „Община Габрово“ зае третото място с три точки, а миналогодишният полуфиналист „Паралел“ отпадна за следващата фаза без спечелена точка.

В група III „Титан гард“ спечели първото място, след като надигра при последното завъртане състава на „Спарта“ (Севлиево) с 5:1. На втора позиция в групата завърши съставът на „Дестима лес“. Отборът от Сухиндол направи впечатляващ обрат в мача срещу „Севлиево 2017“, след като губеше на почивката с 0:3. През втората част обаче играчите на „Дестима лес“ поеха изцяло контрола върху мача и отбелязаха шест безответни попадения. Димитър Кушев, който реализира хеттрик, поведе голмайсторската листа на турнира с общо 10 попадения в груповата фаза. В крайното подреждане на групата „Титан гард“ завърши с актив от 7 точки, „Дестима лес“ с 6, а „Севлиево 2017“ с 4. За втората фаза отпадна съставът на „Спарта“.

В група IV засега начело е „Стеф“ с 6 точки, но апетити за първото място има и съставът на „Pasta Gabrovo“, който е с 3. Двата тима ще се срещнат в директен двубой тази вечер, 19 януари, в 18.00 часа. Преминаване в следващата фаза си осигури и „ФК Старо село“. Селекцията на Кирил Каменополски постигна втора победа в групата, този път със 7:2 срещу „Рио“.

Освен двубоя между „Pasta Gabrovo” и „Стеф“, програмата за днешния ден предлага още две срещи. От 19 часа ще играят „Копакабана“ и „Карата ауто“, а от 20.00 е срещата „Делта гард“ – „Черните орли“.

Отборът на „ММ Севлиево“ спечели предсрочно предварителна група V. Селекцията на Михо Боев записа още една победа и като се възползва от второто поредно равенство на вицешампиона „Шести участък“ си гарантира първото място в групата. В другия мач от втория кръг в групата „ВиК“ и „Шести участък“ направиха оспорвана битка, която завърши без победител – 1:1. Преди последното завъртане начело е ММ „Севлиево“ с 6 точки, „Шести участък“ е с 2, а с по една точка на трета и четвърта позиция са „11-то“ и „ВиК“.

Повече информация как са преминали срещите досега от ХХVІ-то издание на турнира по футбол на малки врати за Купата на Община Габрово може да прочетете на сайта на Общински спортни имоти.

Покана за журналисти - среща с министъра на образованието и науката Красимир Вълчев