Женският тим на „Бъки“ се класира за финалната четворка на турнира Купа България за 2017 г. Воденият от Веселина Златева състав очаквано елиминира на четвъртфиналите втородивизионния „Хасково“. Двубоят, игран в хасковската зала „Спартак“, завърши при резултат 25:39. На полувремето габровските хандбалистки имаха аванс от 7 гола – 12:19.

Отборът на „Бъки“ не изпусна нито за момент контрола върху мача, а през втората част разликата достигна до 16 гола – 17:33. С по 8 попадения се отличиха Лидия Ковачева и капитанката Силвия Атанасова. Шест пъти вратата на домакините порази Милица Колева, а по 4 пъти се разписаха Биляна Григорова и Емилия Самуилова.

След дълго възстановяване от контузия в игра се завърна Мадлен Тодорова, която се отчете и с два гола за успеха. По две попадения реализираха също Йоана Костова, Надежда Димитрова и Виктория Христова, а един гол добави Рени Еремиева.

Очаквано напред продължават също отборите на „Етър 64“ (Велико Търново) и „Свиленград ПУ“. „Болярките“ надиграха „Шумен 98“ като гост с 36:21 (11:10), а „Свиленград ПУ“ елиминира „Панагюрище“ с 42:17 (20:8).

Срещите от финалната четворка на турнира Купа България`2017 (полуфинали и финал) ще се играят на 4 и 5 март 2017 г. във Велико Търново.

Повече информация може да видите на сайта на Общински спортни имоти.

Зимна обстановка в община Габрово към 08.30 часа на 08.02.2017 г.