С впечатляващ обрат във финала приключи 24-я турнир по футбол на малки врати за Купата на Община Габрово. „Шести участък“ е шампионът в тазгодишното издание на турнира като надигра с 3:2 предварително посочения за фаворит тим на „No mercy“.

Нено Михалев и съотборниците му от „Шести участък“ триумфираха за втори път в надпреварата след 2013 г. Двубоят беше наблюдаван от над 600 зрители и беше излъчен онлайн в You tube канала на спортна зала „Орловец“ - Orlovetz sport hall.

„Шести участък“

„No mercy“

В мача за третото място „Копакабана“ надигра с 4:3 отбора на ВиК, които за първи път участваха в състезанието и изненадаха всички с успешното си класиране на четвърто място.

Заместник-кметът Нела Рачевиц и председателят на Областния съвет на БФС Георги Трендафилов връчиха купите и наградите на най-добрите четири отбора в турнира. Всеки един от играчите получи грамота за участие.

„Шести участък“ - първо място

„No mercy“ - второ място

„Копакабана“ - трето място

„ВиК“ - четвърто място

Допълнително бяха раздадени пет индивидуални награди. За най-добър вратар на турнира беше определен Кристиян Братованов от „Шести участък“.

Боян Григоров от „Копакабана“ взе статуетката за най-добър защитник.

Ивелин Димитров – Пуха от състава на шампионите получи наградата за най-добър полузащитник.

Топ реализатор, със 17 точни попадения, стана Пламен Кожухаров от „No mercy“.

Лидерът на ВиК Милен Панчев взе отличието за най-полезен играч на турнира.

Финалът на 24-я турнир по футбол на малки врати за Купата на Община Габрово може да видите на: https://www.youtube.com/watch?v=lU3aA40Ur70

Виртуална изложба, посветена на 170 години от рождението на Райчо Каролев, представя библиотеката