Два златни, един сребърен и три бронзови медала извоюваха състезателите на Клуб по спортно ориентиране “Узана“ в най-големия турнир по този спорт у нас – Купа България. Тазгодишното издание на тридневната надпревара, 37-мо поред, се проведе в Родопите, в местността Кара тепе край Велинград, и събра повече от 700 ориентировачи от клубовете в страната, както и състезатели от Норвегия, Украйна, Русия, Испания, Македония, Швеция и Казахстан. Стартовете бяха три, а класирането - на база на общото време от трите състезателни дни.

Участниците бяха разделени в 37 възрастови групи. В най-многобройната от тях – тази на 12-годишните момчета, габровският клуб излъчи единия си златен медалист – Михаил Добромиров. Бронзовият медал стана притежание на друг габровски състезател – Любослав Флоров, който записа две трети е едно шесто място в трите състезателни дни.

Вторият златен медал на клуба донесе състезаващата се треньорка Елеонора Николова. Тя участва във възрастовата група Жени-35 и не остави шансове на съперничките си, като завърши първа и в трите старта.

Сребърен медал при юношите до 18 години извоюва Мартин Понев. Състезателят на КСО“Узана“ започна с трето място в първия старт, но в следващите два се класира втори и остана на малко повече от пет минути в общото време от победителя Апостол Атанасов от клуб „Ловеч“.

Бронзови медалисти станаха Цветан Иванов и Косара Ботева. Цветан участва в надпреварата при юношите до 16 години и остана само на 11 секунди от сребърното отличие. Косара Ботева пък се състезава при девойките до 18 години. Въпреки че спечели един от стартовете, завърши трета в крайното подреждане.

Цялостното представяне на КСО”Узана” на 37-то издание на „Купа България” може да се определи като силно, защото, освен шестте медала, още четиринадесет от представителите на габровския клуб по спортно ориентиране бяха близо до качване на почетната стълбичка и заеха места в първите шестици на своите възрастови групи.