Две купи и два златни медала донесоха състезателите на Шахматен клуб "Орловец 1997' - Габрово Йоан Велчев и Иван Екимов от Седмия детски шахматен турнир "Марица - Изток", който се проведе в Раднево.

7-годишният Иван Екимов безапелационно, със 7 победи в 7 партии грабна златен медал и купата на турнира за деца до 8 години. 11-годишният Йоан Велчев със 6 победи и едно равенство, без загуба заслужено се нареди първи в турнира до 14 години и грабна купата и златния медал. С медал се окичи и 6-годишната Кристияна Йонкова, която  спечели 2 точки и сребърен медал при момичетата в категорията "Детска градина".

Ученици от габровските училища се запознават с процеса на отглеждане на цветя в оранжериите на ОП „Благоустрояване“